Fetih Bugün: 0    Bütün gönderiler.: 3692

Moderatör: Dionisos

Toplam:#5

Konu Oluştur

[Rehber] Çatışma Sistemi - Savunma Taktikleri

Spot [Linki Kopyala] 4/3711

Gönderildi 2018-08-14 13:15:04 | Sadece konu sahibinin konularını göster

Merhabalar,

Birçok oyuncumuz tarafından çatışma sistemi hakkında çokça şikayet aldığımız ve almaya devam ettiğimiz için sizler için bu rehberi oluşturmak istedik. Bu rehber ile çatışma sistemi hakkında savunma taktiklerini ve ipuçlarını sizlerle paylaşacağız.

- E hadi madem anlat bakalım.

Çatışma sistemi ile inci ve kahraman tp kasabilirsin. Ne kadar birlik öldürürsen, o kadar kazanırsın.  Oradan biriktireceğin inciler ile Şehir Merkezi binasında bulunan "Bağışla" butonu ile sarı kret düşürebilirsin. Öte yandan kazanacağın kahraman tp ile de kahramanlarına seviye atlatabilirsin. Hatta yiyecek ve kereste bile yağmalayabilirsin.

- Sarı krette düşmüyor ama neyse... Biliyoruz bunları, geç bunları. Dakika başı çatışma alıyorum kardeşim, iflahım kurudu be.

Lütfen telefon ve oyun bildirimlerinin açık olduğundan emin ol. Biri sana çatışma açarsa anlık olarak bildirim gelir. Çatışma geldiği sırada loncandan destek isteyebilir ve gelen istilacıları savunabilirsin. Eğer yeteri desteği alamazsan veya gelen takımları savunamayacağını düşünürsen kalkan aktif edebilirsin. Kalkanı aktif edebilmen için savaş çılgınlığı statüsünde bulunmaman gerekiyor. Eğer kalkan da aktif edemiyorsan, birliklerini (kaybetmemek) şehrinden çıkarmak için herhangi bir bölgeye dokun ve "İşgal Et" butonunu kullan. Bunlara ek olarak eğer şehrinde kaynak varsa onları kaybetmemek için "Öz Koruma" yeteneğini aktifleştir. Fakat bu yetenek günde 1 defa kullanılabilir. Yani bu yeteneği akıllıca kullanmanı öneririm. Öte yandan bu tarz durumlarda kaynak kaybetmemek için çantandaki kaynakların hepsini bir anda açma. Sadece ihtiyacın olduğunda aç ve kullan. Şehrinde her zaman minimum kaynak bırak.

- Yav bizim işimiz gücümüz var. 7/24 çatışma mı takip edelim?

Oyundan uzak olduğunda çatışmadan hasar almamak için kalkan aktif edebilirsin veya yukarıda bahsettiğim gibi birliklerini şehrinin dışına çıkartabilirsin. Birliklerini şehrinin dışına çıkarırken şunlara dikkat et: Çıkartabileceğin maksimum takımının kahramanlarının birliklerini doldur. Eğer şehrin içinde dolu birlikli bir kahraman olursa gelen saldırıyı savunacaktır. Bunun önüne geçmek için o kahramana tanımlı birlikleri kasten revire yollamalısın.

- O da ne?

Oyunda seviye 4 istilacı üssüne koalisyon aç ve üzerinde birlik olan, şehir dışına çıkaramayacağın kahramanlarını koalisyona yolla. Bu istilacı üssüne tek başına vur. Lonca arkadaşlarını bu konuda uyar. Yani kahraman birliklerini boşaltmak için yaptığını söyle. Daha sonra seviye 4 istilacı üssü çok güçlü olduğu için bütün kahramanlarının birlikleri yaralanacaktır. Bu şekilde revire düşeceklerdir. İstilacı savaşlarında %97 koruma var. Bu demek oluyor ki revire minumum sayıda birlik düşecek. Haliyle onları daha sonra iyileştirmek için çok yiyecek ve kereste harcamana gerek kalmayacak. Geri kalanlar da doğrudan şehir birliğine düşecektir.

- Hmm... Ya sonra?

Daha sonra bu birliklerini boşalttığın kahramanların şehrini savunmasını önlemek için (yani eğer gelen çatışmayı savunmayacaksan ve çatışma sırasında birliklerini kaybetmek istemiyorsan) oto garnizonlanmayı kapatmalısın. Şehir Kapısı> Garnizon bölümünden sağ üstte bulunan Birlikleri Çevir butonunu kapatmalısın. Bu şekilde çatışma sırasında birlik tanımlı kahramanlarını şehrinin dışarına çıkarmış olacak; şehir içinde kalan kahramanlar ise %10 birlik sayısının altında olacağı için ve butonu kapattığın için şehrini savunmayacaklardır. Bu şekilde sadece şehrin yanacak ve hiçbir birlik kaybetmeyeceksin. Kaynak konusunu da yukarıda bahsettim. Gelen istilacılar boş bir şehire vurmuş gibi olacak.

Ek olarak, unutma: Birlikten güç doğar. Daima takım oyunu oyna. Hepimiz birimiz, birimiz hepimiz için!

- Bak yaa, bunları okurken çatışma açmışlar gene. Neyse kaçtım ben şu taktikleri deneyeyim bir hele.

Edit: Lütfen 38life adlı üyemizin hazırladığı bu videoyu izleyin. Taktikleri anlamanıza yardımcı olacaktır.

Link: https://youtu.be/gvV_tFvk7mM

Bol Fetih'li günler!

İmza
Lütfen müşteri hizmetlerine bilet yollarken aynı konu hakkında sadece bir bilet yollamaya özen gösterelim. Birden fazla yolladığınız biletler yardım sürecini uzatacağı gibi sorunların karışmasına da sebebiyet verebilir.
Gönderildi 2018-08-14 14:25:27 | Sadece konu sahibinin konularını göster

Öncellikle konuyu açtığınız için teşekkür ederim bu konu gerçekten de oyunda sıkıntı çektiğimiz bir durum şahsen ben artık bu türlü saldılar çok az alıyorum dediğiniz gibi bildirimler çok önemli . Ancak şunu belirtmek isterim bu çatışma işinde biraz haksız rekabet oluşuyor örnek; K1 den k21 saldırı gelmesi arada ki dağ farkını gözler önüne getirir. Bunun bence sunucular arası illa ki olacaksa k1-k5 arası küçük küçük server grupları olmalı oyuncular bundan bence çok rahat eder diye düşünüyorum. Öte yandan bütün birlikleri dışarı çıkarmak imkansız zaten şuan benim 32 kahramanım var ama max. 4 saldırı çıkarabiliyorum. yani buda 20 kahraman diğer askerler ölecektir veya yaralanacaktır. Klan destek sistemine gelince oyunun en iyi klanlardan biri olan k21 Rus klanındayım ancak onlar bile destek atmayı çekiniyor bunun sebeplerinin başı buğdaydır. T4 askelerin 30k askeri 10m15m türü buğday yerken t5 askeler bunun 2 katı yiyor maalesef bunun bir dengesi olması gerekmektedir. Teknolojiden ne kadar da bassak makul fiyat düşmekte. Saygılar dilerim.

İmza
K18 Shikato. Kurtluk ta düşeni yemek kanundur
Gönderildi 2018-08-14 14:48:36 | Sadece konu sahibinin konularını göster

Öncelikle değerli geri dönüşlerin için teşekkür ederim.

"Öte yandan bütün birlikleri dışarı çıkarmak imkansız zaten şuan benim 32 kahramanım var ama max. 4 saldırı çıkarabiliyorum. yani buda 20 kahraman diğer askerler ölecektir veya yaralanacaktır." cümlene ithafen rehberimizi lütfen tekrar gözden geçir.

Dediğim gibi seviye 4 istilacı üssüyle sefere çıkaramadığınız kahramanların birliklerini boşalttıktan sonra, bu kahramanların birlik limitleri %10 altında olacağı için zaten şehri savunmayacaklardır. Bunun için otomatik garnizonlanmayı kapatmayı unutmamalısınız. Sonuç olarak, 20 kahramanınız dışarıda 12 kahramanınız da şehrinizde (garnizonlanmamış şekilde) olacaktır ve gelen istilacılardan etkilenmeyeceklerdir. Saygılar, sevgiler

İmza
Lütfen müşteri hizmetlerine bilet yollarken aynı konu hakkında sadece bir bilet yollamaya özen gösterelim. Birden fazla yolladığınız biletler yardım sürecini uzatacağı gibi sorunların karışmasına da sebebiyet verebilir.
Gönderildi 2018-08-14 16:09:54 | Sadece konu sahibinin konularını göster

Şehrinizde 5-6m'den fazla tahıl bulundurmayın. kolay kolay çatışma atmazlar. İhtiyacınız oldukça çantadan açıp kullanın. ben öyle yapıyorum. çatışma yemiyorum.

İmza
Gönderildi 2019-06-18 20:16:59 | Sadece konu sahibinin konularını göster

Oyun güncellenlenmiyor

İmza
MaZi