Fetih Bugün: 0    Bütün gönderiler.: 2025

Moderatör: Dionisos

Toplam:#1

Konu Oluştur

[(Android) Genel Sohbet] Manar Günlükleri #4

[Linki Kopyala] 0/318

#1
Gönderildi 2019-02-27 23:31:15 | Sadece konu sahibinin konularını gösterManar'ın bu hikayesinde Mihrimah'ı tanıyacağız! Mihrimah "Ay Işığı" anlamına gelmektedir ve anne ve babasının ona beslediği sevgi Mihrimah'a bu ismin verilmesine vesile olmuştur.

Mihrimah'ın annesi ve babası Osmanlı İmparatorluğu tarihinin en gözde çifti olan Süleyman ve Hürrem idi. Süleyman kızı Mihrimah'ı oğullarından ayırmamış ve engin Osmanlı topraklarında yaptığı yolculukarda onu da yanına almıştır.

Annesi Hürrem'in güzelliğini ve babası Süleyman'ın cengaverliğini kendisinde barındıran Mihrimah iyi bir eğitime ve ileri görüşlülüğe sahipti. Bu nedenle erken yaşlarında bile İmparatorluk yönetiminde ciddi güce sahip olmuş, sefa ve servet içinde bir hayat sürmüş ve öldüğünde anne ve babasının yanına gömülmüştür. Mihrimah, Süleyman'ın çocukları arasında böyle bir ayrıcalığa sahip olan tek kişidir.

İmza
Lütfen müşteri hizmetlerine bilet yollarken aynı konu hakkında sadece bir bilet yollamaya özen gösterelim. Birden fazla yolladığınız biletler yardım sürecini uzatacağı gibi sorunların karışmasına da sebebiyet verebilir.