Fetih Bugün: 0    Bütün gönderiler.: 2025

Moderatör: Dionisos

Toplam:#1

Konu Oluştur

[(Android) Genel Sohbet] Manar Günlükleri #5

[Linki Kopyala] 0/296

#1
Gönderildi 2019-03-05 16:30:33 | Sadece konu sahibinin konularını gösterManar'ın bu hikayesinde M.Ö. 10. yüzyılda yaşadığı bilinen Saba Kraliçesi Balqees'ı tanıyacağız!

O, günümüz Etiyopya veya Yemen'inin olduğu topraklarda hüküm sürdüğü farz edilen, tarih öncesi Saba Krallığı'nın hükümdarıdır.

Hikayelere göre Kral Süleyman'ı, baharatlar, altınlar ve değerli taşlar ile ziyaret edip; onu zor ve çözülmesi imkansız bilmeceler ile sınayan bir kadındır. Süleyman'ın Özdeyişleri'nde Saba Kraliçesi ile Süleyman arasındaki ilişkiye dair bazı göndermeler vardır ve bunlar zaman zaman ikilinin birbirlerine aşık oldukları şeklinde yorumlanır.

Birçok kültür ve kaynakta ismi geçen Balqees, tarihte izini bırakan sayılır kadın hükümdarlardandır. İslam kültüründe Belkıs olarak bilinmektedir.

İmza
Lütfen müşteri hizmetlerine bilet yollarken aynı konu hakkında sadece bir bilet yollamaya özen gösterelim. Birden fazla yolladığınız biletler yardım sürecini uzatacağı gibi sorunların karışmasına da sebebiyet verebilir.